top of page

“Nasıl Verimli Çalışırım?” Sorusunun Cevabı Bitkilerden Geçiyor!

Hepimiz hayatımızın büyük bir bölümünü çalışmaya ayırıyoruz. Günümüzün bazen çoğu çalışmakla geçiyor. Bu yüzden çalışma alanlarımızı düzenlemek ve kişiselleştirmek bizim iş verimizi arttırıyor. İster evden ister ofisten çalışın, özellikle çalışma masalarımızı kendi zevk ve ihtiyaçlarımıza göre düzenlemek bize motivasyon oluyor.


Peki ya ihtiyaçlarımız içinde bitkiler de var mı? Cevap veriyorum; kesinlikle! Bitkiler bizim hayatımızın bir parçası.


Neden bitkilere ihtiyaç duyduğumuz ise çok fazla araştırmayla kanıtlanmış. Bu bitkiler bizim havamızı temizliyor! Nasa’nın da açıklaması üzerine artık biliyoruz ki bazı bitkiler bizim yaşam alanlarımızdaki havamızı temizliyor. Zaten bize nasıl zarar verebilirler ki?! Her zaman faydasını görüyoruz ve yaşıyoruz da. Daha temiz bir çalışma alanı için mutlaka ev ve ofis alanlarında bitkilere yer ayırmamız gerekiyor.


Sadece havamızı da temizlemekle kalmıyorlar. Yine başka araştırma ve deneylere göre de bizim çalışırken dikkat ve odağımızı aynı zamanda da yaratıcılığımızı arttırıyorlarmış. Doğadan görüntüler beynimizin farklı bir yerini çalıştırıyormuş. İşin özü yine dediğim gibi bitkilerin varlığının bile bizim üzerimizde onlarca hatta yüzlerce faydası var. Bu bitkiler bizim iş esnasında stresizimi azaltıyor, gürültüyü emerek sese karşı bir bariyer oluyor. Estetik görüntüsünün yanı sıra birçok fayda sağlayan bitkileri çalışma alanlarımızdan eksik etmeyelim derim.


Çalışma masalarınız için küçük boy ve kolay bakımlı bitkiler tercih edebilirsiniz. Hem siz çalışırken çok fazla ilgi istemezler hem de kolayca sulama ve bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Bitkinizin de gözünüzün önünde olması onun takibi için size bir kolaylık sağlayacaktır.
72 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page